Categories: Sport

ZOI 2018: Rastić 68. u trci na 15 kilometara

Reprezentativac Srbije u skijaškom trčanju, Sjeničanin Damir Rastić zauzeo je danas 68. mesto u trci na 15 kilometara slobodnim stilom na Zimskim olimpijskim igrama u Pjongčangu.

On je stazu prešao za 37:47,5 minuta, uz zaostatak od 4:03,6 minuta za prvoplasiranim.

Zlatnu medalju osvojio je Švajcarac Dario Kolonja vremenom od 33:43,9 minuta, srebro je pripalo 18,3 sekunde sporijem Simenu Hegštadu Krugeru iz Norveške, a bronza Rusu Denisu Spicovu sa 23 sekunde zaostatka.

Kolonji je to četvrto olimpijsko zlato, pošto je u Sočiju pre četiri godine pobedio u klasiku na 15 kilometara i skijatlonu na 30 kilometara, dok je 2010. u Vankuveru bio najbolji na 15 kilometara slobodno.

Današnju trku na 15 kilometara slobodnim stilom završilo je 116 od ukupno 119 trkača.