Pobeda Boa u Anesiju, Hodžić poslednji

Reprezentativac Srbije u biatlonu, Sjeničanin Edin Hodžić zauzeo je danas poslednje 103. mesto na Svetskom kupu u francuskom Anesiju u sprintu na 10 kilometara, u kojem je pobedio Norvežanin Johanes Tingnes Bo.

Bo je slavio vremenom od 22 minuta, 16 sekundi i devet desetinki, vodeći u Svetskom kupu Martan Furkad iz Francuske bio je drugi sa 21,1 sekundom zaostatka, a njegov sunarodnik Antonan Gigona zauzeo je treće mesto uz kašnjenje od 34,7 sekundi.

Trojica najboljih gađali su besprekorno, dok je Hodžić imao dva promašaja na strelištu i 5:46,9 minuta slabije vreme od Boa.

Takmičenje u Anesiju treće je ovosezonsko u Svetskom kupu. Biatlonce u tom francuskom zimskom centru sutra od 14.45 očekuje potera na 12,5 kilometara, dok je u nedelju u 14.30 na programu trka mas starta na 15 kilometara.