Avdić 96. u Lencerhajdeu

Sjenički biatlonac Dženis Avdić zauzeo je 96. mesto u sprintu na 10 kilometara na IBU kupu u švajcarskom Lencerhajdeu, dok su tu trku Ajlan Rastić i Redžeb Hodžić završili kao 102, odnosno 117.

U konkurenciji 121 biatlonca, pobedio je Francuz Antonan Gigona, ispred reprezentativaca Norveške Vegarda Gjermundshauga i trećeplasiranog Fredrika Gjesbaha.

Biatlonci i biatlonke iz Sjenice nastupili su i u trkama sprinta na juniorskom IBU kupu u austrijskom Obertilahu, gde je najbolji utisak ostavila Inesa Zekić.

Ona je u prvom sprintu na 7,5 kilometara, u konkurenciji 99 takmičarki, bila 84, a Berini Sinanović i Džejlani Hašimović pripale su 88. i 92. pozicija.

Zekić je drugi sprint na istoj deonici završila na 79. mestu, Sinanović je bila 85, dok je Hašimović u cilj ušla kao 90. od 100 biatlonki.

Kod muškaraca na 10 kilometara, među 132 juniora, Dženis Džeković je u prvom sprintu osvojio 110, Omar Hodžić 121, a Sabahudin Rastić 125. mesto.

Džeković je i drugog dana bio 110. od 134 biatlonca, Omar Hodžić zauzeo je 126, a Sabahudin Rastić 129. mesto.