Sport

Biatloncima pet medalja u Belmekenu

Biatlonci iz Sjenice, članovi reprezentacije Srbije osvojili su pet medalja, od toga zlatnu, tri srebrne i bronzanu, na Otvorenom prvenstvu Balkana u letnjem biatlonu u bugarskom Belmekenu.

Prvog dana vožen je sprint, gde je Edin Hodžić bio je 11. kod seniora na 10 kilometara, dok je Denis Džeković slavio u konkurenciji omladinaca na 7,5 kilometara.

U sprintu omladinki na šest kilometara, Maida Drndić zauzela je drugo, Inesa Zekić četvrto, a Berina Sinanović peto mesto.

Drugug dana na programu su bile trke potere, a Dzekoviću je na stazi dugoj 10 kilometara pripala druga pozicija u uzrastu omladinaca.

Drndić je kod omladinki na 7,5 kilometara bila druga, Zekić treća, dok je Sinanović završila kao četvrtoplasirana.