Silovit start košarkaša

Košarkaši Novog Pazara su silovito startovali u prvenstvu novoformirane Prve lige Košarkaškog saveza Zapadne Srbije.

Belo-plavi su poput brzog voza protutnjali Požegom I ljutog rivala iz prošlog prvenstva,ekipu Sloge,pregazili rezultaski sa 84:70. Nakon uvodnih 10 minuta,koje je Novi Pazar dobio sa minimalnih 18:16,otpor protivnika je sve više popuštao.Na odmor su gosti otišli sa devet poena viška-42:33.

U drugom poluvremenu dominacija je nastavljena. Iako je domaći tim uspeo da nakon treće četvrtine priđe na minus pet (61: 56 za Novi Pazar),u poslednjih 10 efektivnih minuta,do izražaja je došao nesporan kvalitet sadašnje generacije ovdašnjih košarkaša,koji su protivnika u tom periodu deklasirali: 23:14 I overili prvu ovosezonsku pobedu.

Sve ovo nagoveštava da će Novi Pazar jurišati kao I prošle sezone na viši rang,a jedini pravi konkurenti trebalo bi da budu komšije iz Priboja I Nove Varoši,koji su takođe bile više nego sigurni na startu.Ipak potvrda kvaliteta Pazaraca bi trebalo da usledi naredne subote,kada u goste stiže čačanska “dizelka”.